

| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Max Collector Current | 2 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 50 V |
| Power Dissipation | 806 mW |
| Gain Bandwidth Product | 165 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 150 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | NPN |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.69756
Ext.Price$0.69756
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.69756 | $0.69756 |
| 10 | $0.68316 | $6.83160 |
| 25 | $0.67656 | $16.91400 |
| 50 | $0.67002 | $33.50100 |
| 100 | $0.66353 | $66.35300 |
